Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

ŻUŁAWY WIŚLANE CZYLI POLSKA PONIŻEJ ZERA 22.06 - 25.06.20221050,00 zł
22.06 - 25.06.2022
Rezerwuj wycieczkę
wróć do listy produktów

ŻUŁAWY WIŚLANE CZYLI POLSKA PONIŻEJ ZERA 22.06 - 25.06.2022 

Wyprawa na Żuławy Wiślane obfituje w liczne atrakcje związane z dziedzictwem kulturowym regionu, unikatowymi obiektami historycznymi takimi jak zamki gotyckie, domy podcieniowe oraz zabytki hydrotechniczne.

To tzw. polskie Niderlandy w delcie Wisły. Ponadto Mierzeja Wiślana z pięknymi krajobrazami i kanał Elbląski – po remoncie !!!

Dzień 1  Wyjazd z Poznania (Plac Mickiewicza) godz.6.00. Przejazd do zamku w Malborku – jednej z najpotężniejszych średniowiecznych twierdz, wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO. Po spotkaniu z Krzyżakami czas na stolicę Żuław Wiślanych – Nowy Dwór Gdański z ciekawą architekturą domów podcieniowych. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Sztutowa i kolacja.

Dzień 2   Po śniadaniu rejs po Kanale Elbląskim, wybudowanym 1848-1860. Perła inżynierska z mostami, śluzami i pochylniami. Trasa przez jezioro Druzno oraz rezerwat przyrody – nad którym istniała osada Truso.Spacer po Elblągu z przewodnikiem, a tam katedra Św. Mikołaja, Wieża Targowa, deptak z odnowionymi kamienicami oraz Muzeum Historyczne. W trakcie dnia przerwa na kawę i małe co nieco we własnym zakresie. Powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 3   Po śniadaniu wycieczka na Mierzeję Wiślaną czyli: Sztutowo / zwiedzanie w opcji /, Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich oraz poszukiwanie bursztynu na Bursztynowym Wybrzeżu. Spacer i czas wolny w urokliwej Krynicy Morskiej, otoczonej lasami, wydmami i piaszczystymi plażami. W takiej scenerii odpoczywamy. Pod wieczór  powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 4   Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Fromborka – miasta Mikołaja Kopernika z zespołem katedralnym, planetarium i obserwatorium oraz gotycko-barokowym szpitalem Świętego Ducha – dziś Muzeum Historii Medycyny z unikatowym herbarium.W drodze powrotnej do Poznania Pelpin ze wspaniałą Katedrą Wniebowzięcia NMP. Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.

Cena zawiera : 3 noclegi w jednym hotelu, pokoje 2-osobowe, śniadania /3/, obiadokolacje /3/, pilota, przewodników, autokar do dyspozycji grupy. W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

Informacje dodatkowe : Jedno miejsce zakwaterowania. Wstępy ok. 60 zł i rejs po kanale ok. 85 zł dodatkowo płatny.  Uwaga punkty zwiedzania mogą ulec przesunięciu.  Minimalna liczba uczestników : 30 osób.

Wyjazd organizowany wspólnie z Akademią Podróży WOJAŻERGaleria zdjęć

Skąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.