Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

DOLNY ŚLĄSK – nie do opowiedzenia, do zobaczenia 09.08-13.08.2020950,00 zł
09.08 - 13.08.2020
Rezerwuj wycieczkę
wróć do listy produktów

DOLNY ŚLĄSK – nie do opowiedzenia, do zobaczenia.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ WYPRAWĘ NA DOLNY ŚLĄSK – ŚLADEM PAŁACÓW I UZDROWISK, NIE TYCH NAJBARDZIEJ ZNANYCH, ALE NIEZWYKLE UROKLIWYCH, KTÓRE TRZEBA KONIECZNIE POZNAĆ.

 A I INNE PUNKTY PROGRAMU SĄ NIEZWYKLE CIEKAWE.

PROGRAM

Dzień 1    Wyjazd : Poznań, Plac A. Mickiewicza godz.07.00. Przejazd na Dolny Śląsk, a tam : Sobótka – miasto u stóp góry Ślęży, jedno z najstarszych w Polsce, z dobrze zachowanymi zabytkami, muzeum ślężańskim oraz zespołem rezydencjalnym o.o. Augustianów.

Paczków- wiele razy obiecywany - nareszcie zobaczymy i przekonamy się, jakie są rozmiary najlepiej zachowanych murów obronnych na terenie Polski, odwiedzimy również  gotycki kościół obronny. Niezmiernie ciekawe Muzeum Gazownictwa również zasługuje na naszą uwagę.

Przejazd do hotelu w Lądku Zdroju na posiłek i nocleg.

Dzień 2   Po śniadaniu spacer po Lądku Zdroju – to najstarsze w Polsce uzdrowisko z pięknym rynkiem, parkiem zdrojowym i pijalnia wód..

Ołdrzychowice Kłodzkie – zabytkowe kościoły, dwór i pałac, który zwiedzimy i skorzystamy z pysznego poczęstunku. Długopole Zdrój – czyli park i dom zdrojowy.

Żelazno – wieża obronno-mieszkalna, kościół otoczony murem obronnym, dwa pałace i wszystko to nie w dużym mieście, ale w niewielkiej wiosce. Powrót do hotelu na odpoczynek i obiad.

Ok. 21.00 wyjazd do Trzebieszowic na nocne zwiedzanie zespołu pałacowego połączone z niespodzianką. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3   Po śniadaniu przejazd do Kletna – Jaskinia Niedźwiedzia i Kopalnia Uranu, to dwa miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Stara Morawa – Wapiennik – muzeum i galeria plastyczna oraz miejsce wielu działań kulturalnych – skorzystamy z gościnności gospodarzy i poznamy zakątek sztuki stworzony przez Poznaniaków. Stronie Śląskie – spacer po miasteczku, w którym do niedawna działała huta kryształów. Powrót do hotelu na posiłek i odpoczynek.

Dzień 4   Po śniadaniu wybierzemy się do Czech – będąc na Śląsku zawsze odwiedzamy sąsiadów.

Tym razem zgodnie z programem pałac, który był szpitalem, prywatnym uzdrowiskiem, a dzisiaj jest jedną z wizytówek czeskiej architektury, po pieczołowitym remoncie. Pałac znajduje się w Kuks. Nowe Miasto nad Metują i perła wśród zabytków czeskich. Spacer po urokliwym mieście. Czeska kuchnia i powrót do naszego hotelu.

Dzień 5   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Otmuchowa – zamek z końskimi schodami, ciekawy układ przestrzenny starówki. Moszna – zamek z Hollywood – zwiedzanie zamku i parku. Obiad i wyjazd do Poznania.   Przyjazd do Poznania w godzinach wieczornych.

Informacje dodatkowe

Na wstępy należy przeznaczyć ok. 80 zł oraz ok. 500 kc, obiad dodatkowy w Mosznej 20 zł.

Jeden hotel w którym do dyspozycji grupy będzie basen i jacuzzi.

Cena  950 zł

Cena zawiera:  4 noclegi w jednym hotelu, pokoje 2-osobowe, śniadania /4/, obiadokolacje /4/, pilota, przewodników, autokar do dyspozycji grupy i ubezpieczenie NNW.Skąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.