Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE 14.05 - 18.05.20211100,00 zł
14.05 - 18.05.2021
Rezerwuj wycieczkę
wróć do listy produktów

 PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1       Zbiórka o godz. 7.00 – Plac Mickiewicza, wyjazd. O czym szumi… dąb Bartek? . Transfer autokarem do Samsonowa – zwiedzanie ruin dawnej huty. Przejazd do Zagnańska – spotkanie z Bartkiem, jednym z najsłynniejszych polskich dębów. Przejazd przez Bodzentyn i Św. Katarzynę w okolice Nowej Słupi – zakwaterowanie, obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny spacer skrajem Puszczy Jodłowej.

Dzień 2      Benedyktyni, cystersi i Centralny Okręg Przemysłowy. Po śniadaniu wyjście na Święty Krzyż- najważniejsze sanktuarium, od którego pochodzi nazwa regionu, ale zarazem Łysa Góra czarownic. Po zejściu przejazd do Starachowic, znanych z samochodów Star oraz cennego zespołu zakładów hutnictwa żelaza. Na deser wizyta w Wąchocku – miasta słynnych dowcipów o sołtysie, a  przede wszystkim romańskiego Opactwa Cystersów (zwiedzanie). Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3       Co słychać u ojca Mateusza i neolitycznych górników?. Po śniadaniu wyjazd do Sandomierza – pięknie położonego miasta o wielkiej historii. Brama Opatowska, podziemna trasa turystyczna, renesansowy ratusz, kamienica Oleśnickich, Muzeum Diecezjalne, podominikański kościół św. Jakuba, Wąwóz Królowej Jadwigi – a wszystko to bez pośpiechu i wśród życzliwych ludzi. Po południu przejazd przez Ćmielów (krótki postój w znanej fabryce porcelany) oraz pobyt w muzeum i rezerwacie archeologicznym w Krzemionkach Opatowskich- unikalnym kompleksie prehistorycznych kopalni krzemienia pasiastego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4       Śladami Ossolińskich, Kurozwęckich i arian. Po śniadaniu wyjazd do Ujazdu i zwiedzanie imponujących ruin zamku Krzyżtopór – swego czasu największej budowli pałacowej w Europie. Wizyta w zespole pałacowym w Kurozwękach, ciekawie zarządzanym współcześnie przez rodzinę Popielów. Po południu przejazd przez Szydłów zwany polskim Carcassonne oraz szukanie ariańskich śladów w dawnym centrum religijno – kulturalnym tej wspólnoty – Rakowie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5     Nuta z Ponidzia. Po śniadaniu wyjazd do uzdrowiska Busko Zdrój – leniwe przedpołudnie w krainie hydroterapii. Po południu Jędrzejów – miasto zegarów i najstarszego polskiego klasztoru cysterskiego. W drodze powrotnej Jaskinia Raj – wapienna jaskinia krasowa, najsłynniejsza w Polsce oraz Chęciny – malownicza panorama jako jedna z ikon regionu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6     Koniec sabatu! Po śniadaniu przejazd do Kielc – założonej przez biskupów krakowskich stolicy województwa. Wizyta w katedrze, zamku biskupów, spacer najważniejszymi ulicami „Klerykowa”. Przejazd do rezerwatu geologicznego na Kadzielni i pożegnalny tour pozwalający zapoznać się ze współczesnym obliczem miasta (kompleks targowy, stadion Korony Kielce). Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.

UBEZPIECZENIE      W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

INFORMACJE DODATKOWE

CENA  zawiera:  autokar na całej trasie, 5 noclegów w pokojach 2-3os. z łazienkami, śniadania i obiadokolacje, opiekę pilota,

CENA szacowana  1100 zł, wstępy i tour guidy dodatkowo płatne ok. 90 zł/osoby.

Szczegóły programu oraz kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

ORGANIZATOR Akademia Podróży WOJAŻERSkąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.