Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE 15.09 - 19.09.2021PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1    Środa   O czym szumi… dąb Bartek? . Transfer autokarem do Samsonowa – zwiedzanie ruin dawnej huty. Przejazd do Zagnańska – spotkanie z Bartkiem, jednym z najsłynniejszych polskich dębów. Przejazd do miejsca zakwaterowania w okolice Kielc – zakwaterowanie, obiadokolacja, szansa na pierwszy spacer i nocleg.

Dzień 2     Czwartek. Wokół Łysogór i z wizytą u cystersów. Po śniadaniu wyjazd na tour wokół Łysogór - najwyższego i najciekawszego pasma Gór Świętokrzyskich. Przejazd przez Ciekoty, św. Katarzynę i Bodzentyn (krótka wizyta jeśli czas pozwoli). Przerwa na popas w Nowej Słupi lub po wejściu na Święty Krzyż. Zwiedzanie najważniejszego sanktuarium, od którego pochodzi nazwa regionu, na szczycie znanym też jako Łysa Góra czarownic. Na koniec  przejazd przez Starachowice do Wąchocka – miasta słynnych dowcipów o sołtysie, a  przede wszystkim romańskiego Opactwa Cystersów (zwiedzanie). Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3   Piątek. Śladami Ossolińskich, Kurozwęckich i arian. Po śniadaniu wyjazd do Ujazdu i zwiedzanie imponujących ruin zamku Krzyżtopór – swego czasu największej budowli pałacowej w Europie. Wizyta w zespole pałacowym w Kurozwękach, ciekawie zarządzanym współcześnie przez rodzinę Popielów. Po południu przejazd przez Szydłów zwany polskim Carcassonne oraz szukanie ariańskich śladów w dawnym centrum religijno – kulturalnym tej wspólnoty – Rakowie. W drodze powrotnej Jaskinia Raj – wapienna jaskinia krasowa, najsłynniejsza w Polsce oraz Chęciny – malownicza panorama jako jedna z ikon regionu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4     Sobota. Nuta z Ponidzia. Po śniadaniu wyjazd do uzdrowiska Busko Zdrój – spacer  w parku zdrojowym w krainie hydroterapii. Opcjonalnie wizyta w Wiślicy - ważnym grodzie wczesnośredniowiecznym z  nową ekspozycją archeologiczną  (jeśli zostanie otwarta). Po południu Jędrzejów – miasto zegarów i najstarszego polskiego klasztoru cysterskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg

Dzień 5   Niedziela. Koniec sabatu! Po śniadaniu przejazd do Kielc – założonej przez biskupów krakowskich stolicy województwa. Wizyta w katedrze, zamku biskupów, spacer najważniejszymi ulicami „Klerykowa”. Pożegnalny tour śladem rezerwatów geologicznych i współczesnego oblicza miasta (kompleks targowy, stadion Korony Kielce). Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.

UBEZPIECZENIE      W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

INFORMACJE DODATKOWE

CENA  ZAWIERA :  autokar na całej trasie, 4 noclegi w pokojach 2-3os. z łazienkami, śniadania i obiadokolacje, opiekę pilota,

CENA szacowana  1100 zł, wstępy i tour guidy dodatkowo płatne ok. 90 zł/osoby.

Szczegóły programu oraz kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

ORGANIZATOR Akademia Podróży WOJAŻERSkąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.