JESIEŃ W BIESZCZADACH
Dzien 1 Wyjazd z Poznania godz.6.00 – Plac Mickiewicza. Wyjazd w kierunku Leska. Po drodze krótki postój w Krośnie- spacer po Rynku i sklep frimowy Centrum dziedzictwa Szkła. Przejazd do Haczowa – największy, gotycki, drewniany kościół w Europie – lista UNESCO. Podczas przejazdu przerwy. Dojazd do miejscowości Łączki koło Leska, zakwaterowanie pensjonacie GAWRA - https://gawra.bieszczady.pl/, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2 Po śniadaniu zwiedzanie Sanoka, a tam oprócz centrum ze średniowiecznym układem urbanistycznym i zabytkowymi kamieniczkami Muzeum Historyczne z bogatym zbiorem ikon i galeria z obrazami Beksińskiego. Dalej Muzeum Budownictwa Ludowego – największy skansen w Polsce. Po przerwie Dolina Osławy, w tym Rzepedź i Turzańsk z cerkwią osławską – lista UNESCO. Powrót do Leska przez Zagórz. A w Lesku stary rynek z okolicą, legendarny kamień leski, duży kirkut oraz synagoga z przełomu XVI/XVII w. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
Dzień 3 Po śniadaniu godz.9 00- Wyjazd w kierunku Leska, zwiedzamy Kamień Leski, przejazd przez Uherce Mineralne ( Bieszczadzki Browar) dalej Ustrzyki Dolne, Czarna Dolna ( cerkiew św. Dymitra oraz Galeria Barak), Lutowiska z punktem widokowym, Smolnik Cerkiew św. Michała Archanioła na liście UNESCO, wizyta w bacówce i zakup kozich serów, przerwa na kawę, Muczne – zagroda pokazowa żubrów, przejazd przez Wetlinę, Cisną do doliny rabskiego potoku – traperska przygoda przejazd wozami o zaprzęgu konnym, z miejscowym wodzirejem umilającym czas grą na akordeonie – bieszczadzkie smaki - degustacja nalewki, ognisko z pieczona kiełbasą. Powrót do Gawry na Łączkach, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4 Po śniadaniu – godz. 9 00- wyjazd przez Lesko w kierunku Myczkowiec – ogród biblijny oraz Centrum Kultury Ekumenicznej – miniatury cerkwi w skali 1:25, punkt widokowy na myczkowieckich skałkach, spacer po zaporze w Myczkowcach, przejazd do Soliny – spacer po zaporze solińskiej, przejazd do Polańczyka rejs statkiem spacerowym Tramp - przerwa na kawę, spacer na punkt widokowy na górze Sawin, przejazd przez Wołkowyję do Górzanki – cerkiew-, wizyta u Zygmunta Furdygiela na wypale węgla drzewnego, przejazd do Baligrodu, Nowosiółki Muzeum Łowieckie Knieja ( 5 zł/os) powrót na obiadokolację.
Dzień 5 Po śniadaniu – godz. 9 00 – wyjazd w kierunku Zagórza- spacer do ruin klasztoru Karmelitów Bosych po trasie Drogi Nowego Życia usłanej stacjami Męki Pańskiej twórców bieszczadzkich artystów, przejazd do Komańczy wizyta w klasztorze sióstr Nazaretanek w Izbie Pamięci Kardynała S. Wyszyńskiego, Osławica - wizyta w miejscu wytwarzania bieszczadzkich serów możliwość zakupów, następnie punkt widokowy na Bieszczady, Cisna – Wzgórze Betlejemka, czas wolny: kawa w Siekierezadzie, pamiątki, powrót na obiadokolację.
Dzień 6 Po śniadaniu godz.8.00 - wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Charkówki - Bóbrka czyli historia wydobycia ropy naftowej w Polsce – zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego ( Łukaszewicz), na terenie kopalni dziś skansen i nowoczesna prezentacja multimedialna. Po zwiedzaniu wyjazd do Poznania. Po drodze do Poznania przerwa na obiad we własnym zakresie. Przyjazd do Poznania ok.23.00
koszty transportu na trasie Poznan – Bieszczady wg programu - Poznań
koszty 5 noclegów w pensjonacie Lesko (Łączki 80, 38-600 Lesko) - z wyżywieniem /śniadania + obiadokolacje/- pokoje 2 osobowe z łazienkami
ubezpieczenie SIGNAL - IDUNA
każdego dnia przewidywany jest odpoczynek przy kawie
autokar z barem, wideo ,klimatyzacją i WC
opieka pilota grupy
zastrzegamy sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania
UWAGA: W cenie nie są zawarte opłaty za bilety wstępu do muzeów i obiektów turystycznych, opłaty przewodników miejscowych, rejsu statkiem, poczęstunku serami ( ok.195,00 zł)
Koszt słuchawek tourguide – 24,00 zł
UWAGA: Grupa minimum 30 uczestników