Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA, KRAKÓW I COŚ JESZCZE…02-07.10.2021Termin :  02.10. - 07.10.2021

Zbiórka o godz. 05/45, wyjazd godz. 06.00 Plac A. Mickiewicza

Dzień 1             Przejazd do Aleksandrówki – Świętej Anny -wioski zawdzięczającej swą nazwę św. Annie. Znamy Sanktuarium na Górze Św. Anny, ale jest jeszcze jedno, w Klasztorze  Klauzurowym Dominikanek. Miejsce z długą historią wita podróżnych urokliwym zespołem sakralnym.

Następnie udamy się do Mirowa, gdzie w XIV w. za czasów panowania Kazimierza Wielkiego powstał zamek. Jak większość zamków na trasie Orlich Gniazd został zniszczony przez Szwedów, obecnie w rękach prywatnych- odbudowywany. Złoty Potok – Muzeum Zygmunta Krasińskiego

Pilica to ostatnie miejsce na trasie w tym dniu. Ciekawy układ miejski i zamek w pałacu z burzliwą historią współczesną.

Obiadokolacja i nocleg

Dzień 2        Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i w drogę na szlak średniowiecznych zamków i legend. Podzamcze - największy z zamków na Szlaku Orlich Gniazd – zamek Ogrodzieniec. Następnie

Pieskowa Skała – renesansowa rezydencja i tragiczna historia miłosna oraz Maczuga Herkulesa i przerwa na kawę( o ile będzie otwarta restauracja) lub coś innego.

Przejazd malowniczą trasą do Korzkwi, a tam najstarszy zamek , który zna niewiele osób.

Przejazd do Krakowa na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3         Po śniadaniu pokłonimy się monarchom na Wawelskim Wzgórzu – zwiedzanie jednej z tras Wawelu i Katedry. Spacerkiem po przerwie w zwiedzaniu na Skałkę i wolniutko przez żydowski Kazimierz z jego najważniejszymi i najciekawszymi zakątkami do ul, Szerokiej – synagoga Remuh i cmentarz. Czas wolny.  Powrót do hotelu na obiadokolację. Wieczorne wyjście dla chętnych.

Dzień 4          Po śniadaniu Kraków nieznany. Zwierzyniec- Dom Zwierzyniecki – muzeum.

Zespół klasztorny s.s. .Norbertanek – największy po Wawelu kompleks zabytkowy. Kościół św. Salwatora. Po wizycie w tym niezwykłym zakątku, do którego jeszcze nigdy nie zabłądziliśmy, przejazd do Wieliczki – trasa turystyczna z kaplicą św. Kingi.

Obiad w Wieliczce w karczmie Pod Wielką Solą (w opcji), która posiada swój browar.

Powrót do hotelu wieczorem na nocleg.

Dzień 5           Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i spacer Drogą Królewską w kierunku Rynku Głównego, przez dziedziniec UJ, Kościół Franciszkanów z genialnymi witrażami Wyspiańskiego, przez Plac Szczepański, do Kościoła Mariackiego(wejście grupowe, jeżeli zakończy się remont ołtarza).Po przerwie nareszcie otwarte Muzeum Czartoryskich.

Obiad w okolicach rynku. Spektakl teatralny(tytuł sztuki i teatr zostaną podane we wrześniu, po ukazaniu się repertuaru teatrów)

Dzień 6          Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd z Krakowa.

Góra Św. Anny z imponującym, barokowym zespołem klasztornym położonym na szczycie wzgórza zwanego obecnie Górą św. Anny. Po oprowadzaniu czas wolny, następnie wspólny obiad i w drogę. W drodze powrotnej Olesno i Chocianowice w przelocie.

Ubezpieczenie         W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

Informacje dodatkowe

Wstępy oraz system tour guide dodatkowo płatne - ( bez Wieliczki) ok. 80 zł.

PRZY ZAPISIE NA WYCIECZKĘ NALEŻY ZGŁOSIĆ REZYGNACJĘ ZE SPEKTAKLU TEATRALNEGO  (bilety kupujemy z wyprzedzeniem i nie ma możliwości zwrotu).

Tytuł spektaklu podamy po ukazaniu się programów na przyszły sezon teatralny.

Cena 1.100,00 zł

obejmuje : przejazd autokarem, zakwaterowanie w dobrym standardzie, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, pilota, przewodników lokalnych.

 

Akademia Podróży WOJAŻER  ul. Dąbrowskiego 28a,  Poznań    tel./fax 61 662  84 03   

www.akademiawojazer.pl,

biuro@akademiawojazer.pl.

 

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o. Osiedle Kosmonautów 10

Tel. 61 821.95.21, +48 604 237 050, +48 604 238 152 

www.simon.travel.pl   biuro@simon.travel.plSkąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.