Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

KAZIUKI W WILNIE 05.03 - 08.03.2020 KAZIUKI W WILNIE

ZAPRASZAMY PAŃSTWA NA KAZIUKI DO WILNA, MIEJSCA GDZIE NARODZIŁA SIĘ TA BARWNA TRADYCJA ZWIĄZANA Z PATRONEM LITWY – ŚW. KAZIMIERZEM

dzień 1

Wyjazd godz. 06.00 z Placu Adama Mickiewicza, przejazd do Wilna. Zakwaterowanie i posiłek. Nocleg.

dzień 2.

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem: Zamek Wielkich Książąt Litewskich – ciekawa ekspozycja historyczno- archeologiczna. Zwiedzimy Katedrę Wileńską z Konfesją Św. Kazimierza, która przetrwała czasy komunizmu bez zniszczeń. Przejdziemy przez zaułek gotycki na Zarzecze - do odrębnej Republiki ( a jakiej, to się dowiemy na miejscu), na terenie której postaramy się zrobić małą przerwę. Z tego niezwykle urokliwego miejsca udamy się do miejsca bardzo zacnego – na teren Uniwersytetu, w miarę możliwości postaramy się zobaczyć dostępne wnętrza, oraz kościół św. św. Janów – jeden z najciekawszych zabytków Wilna. W zależności od czasu jaki nam pozostanie albo wolne, albo przejście do Katedry, gdzie o godz. 15.30 rozpocznie się korowód otwierający Kaziuki.. Czas wolny, w zależności od miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg. Wieczorne wyjścia we własnym zakresie.

dzień 3.

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i przejazd do kościoła św. św. Piotra i Pawła- najpiękniejszej barokowej świątyni Wilna. Cmentarz na Antokolu, miejsce niezwykłe, niezmiernie rzadko odwiedzane, Rossa – miejsce pochówku matki Marszałka Piłsudskiego i jego serca. Ostra Brama – symbol Wilna , spacer po Starówce i wizyty w jej najważniejszych miejscach.W trakcie zwiedzania przerwa na kawę. Po zwiedzaniu z przewodnikiem wolne popołudnie na Jarmark Kaziukowy. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

dzień 4.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, ostatnie zakupy na Jarmarku, kawa w Wilnie i wyjazd do Poznania. Powrót w godzinach wieczornych.

Informacje dodatkowe :

Wycieczka wymaga chodzenia, nie ma możliwości podjeżdżania do obiektów na terenie Starówki. Konieczna jest odpowiednia odzież i obuwie, wszystkie imprezy Kaziukowe odbywają się w przestrzeni otwartej.
Na wstępy należy przeznaczyć ok. 20 euro.   Minimalna liczba uczestników: 30

Cena zawiera :

Przejazd komfortowym autokarem, noclegi z wyżywieniem, opiekę pilota, przewodnika, ubezpieczenie NNW do 3000 euro i KL do 15.000 euro  w  T.U. Europa SA pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe . Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki).Galeria zdjęć

Skąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.