Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

LUBLIN I ZAMOŚĆ 29.04 - 04.05.20211100,00 zł
29.04 - 04.05.2021
Rezerwuj wycieczkę
wróć do listy produktów

Region Lubelski i jego największe atrakcje turystyczne - szlakami dziedzictwa kulturowego

Region czystej niekażonej przyrody, żywych ludowych tradycji i rzemiosła, nie spotykanych nigdzie zabytków przeszłości. Pałace, dwory, architektura od gotyku do neogotyku, zabytkowe zespoły urbanistyczne, przenikanie kultur i wreszcie lubelska wieś i uzdrowiska, aż trudno uwierzyć, że aż tyle naraz !!!

PROGRAM WYJAZDU

Wyjazd z Poznania – godz. 6.00 Plac Mickiewicza.

Dzień 1          Kazimierz Dolny nad Wisłą – malowniczo położony nad Wisłą. Głowna oś widokowa to zamek, kościół Farnym, Rynkiem Wielkim i klasztor Reformatorów. Dojazd do Nałęczowa , zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 2      Spacer po Nałęczowie – stylowym uzdrowisku z zabytkowym parkiem zdrojowym, muzeum Prusa, Żeromskiego. Literacką atmosferę Nałęczowa podtrzymuje kawiarnia Ewelina.  Kozłówka – zespół pałacowo-parkowy, wspaniale wyposażona rezydencja Zamoyskich, autentyczny wystrój i niepowtarzalna atmosfera. Po powrocie basen w uzdrowisku i obiadokolacja.

Dzień 3      Lublin stolica regionu – Stare Miasto z bramani i kamienicami staromiejskimi, klasztor i kościół Dominikanów, Archikatedra, wzgórze Czwartek, Zamek z Kaplicą św. Trójcy,   Muzeum Wsi Lubelskiej – skansen, Majdanek / w opcji /. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 4         Przejazd do Zamościa – miasta muzeum, perły polskiego renesansu i miasta światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO – zwiedzanie: Ratusz, Rynek Wielki, Kamienice ormiańskie, Rynki Solny i Wodny, Akademia, Katedra. Dalej Krasnobród, uzdrowisko z sanktuarium Maryjnym tzw. „mała Częstochowa”. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

Dzień 5       Roztocze – sercem jest Zwierzyniec, dawne letnisko królewskie, ośrodek edukacyjno-muzealny, wejście na Bukową Górę przez bory jodłowo-bukowe, spacer wybranym szlakiem Parku Narodowego. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 6       Powrót do Poznania przez Szczebrzeszyn z pomnikiem Chrząszcza :), po drodze Puławy z zespołem pałacowo-parkowym Czartoryskich, w tym Świątynia Sybilli.

Ubezpieczenie         W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa . Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

Informacje dodatkowe       Kolejność zwiedzania i program może ulec zmianie. Wstępy, obiad na Starym Mieście oraz system tour guide dodatkowo płatne ok. 90 zł .

cena ok. 1100 zł

Obejmuje przejazd autokarem, 5 noclegi – hotel, pokoje 2-osobowe, łazienki, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, pilota/przewodnika .

ORGANIZATOR : Akademia Podróży WOJAŻERSkąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.