Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

PÓŁNOCNE NIEMCY - MIASTA HANZY - HAMBURG - BREMA - LUBEKA 03.07.-06.07.20221590,00 zł
03.07. - 06.07.2022
Rezerwuj wycieczkę
wróć do listy produktów

Miasta Hanzy Północnych Niemiec oraz  Hamburg czyli niemieckie okno na świat.

W tym programie same perełki z listy dziedzictwa kulturowego UNESCO z okazałą i reprezentacyjna architekturą. Lubeka, Brema, Luneburg, Hamburg. A tam każdy znajdzie coś dla siebie - romantycy, miłośnicy kultury, przyrody, fani historii i wielbiciele mody.

Termin:  03.07. - 06.07.2022

Wyjazd z Poznania o godz. 6.30 plac Mickiewicza

 Dzień 1     W drodze do Hamburga – Brema, która razem z Bremerhaven jest najmniejszym landem – z najstarszym portem niemieckim. Zwiedzanie starego miasta, rynku z ratuszem w stylu renesansu wezerskiego, pomnika Rolanda, bratanka Karola Wielkiego, rzeźby Muzykantów z Bremy (Baśń braci Grimm), wejście do katedry, dawnej siedziby biskupa. Przejście do słynnej uliczki Böttcherstrasse, łączącej elementy gotyckie, secesyjne i baśniowe po przebudowie przez magnata Ludwika Roseliusz (Kaffee Haag).. Przejazd do hotelu w Hamburgu w centrum miasta,  zakwaterowanie i kolacja.

Dzień 2      Hamburg – ta bogata metropolia oczarowuje urbanistycznym wdziękiem i żeglarską atmosferą. Zwiedzanie : Rathausmarkt, kościół św. Mikołaja i inne, zabytkowe kamienice  przy Deichstrasse, jezioro Alster, dzielnica rozrywki St. Paul, dzielnica Hafencity, dzielnica Spichlerzy, w tym imponująca Elbphilharmonie otwarta w 2017 roku. Zwiedzanie portu, spacer nabrzeżem i wizyta w Kunsthalle- muzeum z najciekawszym zbiorem malarstwa północnych Niemiec. Czas wolny na ulicach handlowych i w Europa-Passage. Powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 3      Luneburg – niegdyś hanzeatyckie i jedno z najbogatszych miast Niemiec. Dziś perełka z bardzo interesująca i doskonale zachowaną starówką z ratuszem, gotyckimi kościołami św. Jana, św. Mikołaja. Przy starym porcie znajdziemy dawny magazyn śledzi Altes Kaufhaus. Wszystko idealne do spacerowania i czasu wolnego.

A odpoczynek na całe popołudnie zaplanowano w pięknych ogrodach oraz na terenie Pustaci Luneburskiej czyli w rezerwacie przyrody będącym jednym z najczystszych terenów Niemiec. Powrót do Hamburga i kolacja.

Dzień 4    Opuszczamy hotel i w drodze powrotnej zatrzymujemy się w Lubece, najważniejszym miaście Hanzy.  Zwiedzanie starego miasta w tym : Bramy Holsztyńskiej, kościoła św. Piotra, rynku starego miasta ze sławnym ratuszem, wejście do kościoła NMP, barokowego Domu Buddenbrocków, najważniejszych ulic Burgstrasse i Königstrasse, kościoła św. Jakuba, szpitala św. Ducha z XII w. (wejście) do bramy miejskiej Burgtor, dalej Haus der Feschergesellschaft – dawna siedziby gildii rybackiej. Ew. przejście lub przejazd do katedry w Lubece (z 1230r. ) Powrót do Poznania ok. 23.30

Informacje dodatkowe  Wstępy płatne dodatkowo. ok. 30 euro.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Minimalna liczba uczestników: 30

Cena 1590zł   Obejmuje przejazd autokarem, 3 noclegi w centrum Hamburga , pokoje 2-osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, tour-guide system, pilota, przewodnika w Bremie, ubezpieczenie NNW do 3000 euro i KL do 15.000 euro  w  T.U. Europa SA pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe . Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki).

ORGANIZATOR Akademia Podróży WOJAŻERSkąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.