Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

PÓŁNOCNE NIEMCY - MIASTA HANZY - HAMBURG - BREMA - LUBEKA 12.08.-15.08.20231950,00 zł
12.08.2023 - 15.08.2023
Rezerwuj wycieczkę
wróć do listy produktów

Miasta Hanzy Północnych Niemiec oraz  Hamburg czyli niemieckie okno na świat.

W tym programie same perełki z listy dziedzictwa kulturowego UNESCO z okazałą i reprezentacyjna architekturą. Lubeka, Brema, Luneburg, Hamburg. A tam każdy znajdzie coś dla siebie - romantycy, miłośnicy kultury, przyrody, fani historii i wielbiciele mody.

PROGRAM WYJAZDU :

 Dzień 1     Wyjazd z Poznania o godz. 04.00.W drodze do Hamburga – Brema, która razem z Bremerhaven jest najmniejszym landem – z najstarszym portem niemieckim. Zwiedzanie starego miasta, rynku z ratuszem w stylu renesansu wezerskiego, pomnika Rolanda, bratanka Karola Wielkiego, rzeźby Muzykantów z Bremy (Baśń braci Grimm), wejście do katedry, dawnej siedziby biskupa. Przejście do słynnej uliczki Böttcherstrasse, łączącej elementy gotyckie, secesyjne i baśniowe po przebudowie przez magnata Ludwika Roseliusz (Kaffee Haag).. Przejazd do hotelu w Hamburgu,  zakwaterowanie i kolacja. https://www.leonardo-hotels.pl/hamburg/leonardo-hotel-hamburg-stillhorn

Dzień 2      Hamburg – ta bogata metropolia oczarowuje urbanistycznym wdziękiem i żeglarską atmosferą. Zwiedzanie : Rathausmarkt, kościół św. Mikołaja i inne, zabytkowe kamienice  przy Deichstrasse, jezioro Alster, dzielnica rozrywki St. Paul, dzielnica Hafencity, dzielnica Spichlerzy, w tym imponująca Elbphilharmonie otwarta w 2017 roku. Zwiedzanie portu / rejs statkiem/, spacer nabrzeżem i wizyta w Kunsthalle / dla chętnych/- muzeum z najciekawszym zbiorem malarstwa północnych Niemiec. Czas wolny na ulicach handlowych i w Europa-Passage. Powrót do hotelu i kolacja.

Dzień 3      Luneburg – niegdyś hanzeatyckie i jedno z najbogatszych miast Niemiec. Dziś perełka z bardzo interesująca i doskonale zachowaną starówką z ratuszem, gotyckimi kościołami św. Jana, św. Mikołaja. Przy starym porcie znajdziemy dawny magazyn śledzi Altes Kaufhaus. Czas wolny na spacer. Powrót do Hamburga i kolacja.

Dzień 4    Opuszczamy hotel i w drodze powrotnej zatrzymujemy się w Lubece, najważniejszym mieście Hanzy.  Zwiedzanie starego miasta w tym : Bramy Holsztyńskiej, kościoła św. Piotra, rynku starego miasta ze sławnym ratuszem, wejście do kościoła NMP, barokowego Domu Buddenbrocków, najważniejszych ulic Burgstrasse i Königstrasse, kościoła św. Jakuba, szpitala św. Ducha z XII w. (wejście) do bramy miejskiej Burgtor, dalej Haus der Feschergesellschaft – dawna siedziby gildii rybackiej. Powrót do Poznania ok. 23/30

ŚWIADCZENIA - CENA OBEJMUJE :

koszty transportu na trasie Polska - Niemcy – Polska  autokar z barem, wideo ,klimatyzacją i WC

3 noclegi w Hamburgu , pokoje 2-osobowe z łazienkami,

3 śniadania, 3 obiadokolacje,

opiekę pilota,

ubezpieczenie SIGNAL - IDUNA  Super ( KL 30.000,00 EUR + NNW 15.000,00 PLN + bagaż 1.100,00 zł)

dodatkowo ubezpieczenie obejmuje ochronę w przypadku zaostrzenia choroby przewlekłej oraz nagłego   

zachorowania spowodowanego Sars-Cov-1 lub Sars-Cov-2 z ich mutacjami.

INFORMACJE DODATKOWE  

Wstępy i przewodnicy miejscowi - płatne dodatkowo. ok. 60,00 EUR  plus 30,00 zł tour guide system.  

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Minimalna liczba uczestników: 30Galeria zdjęć

Skąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.