Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

PODLASIE - NA STYKU KULTUR 20.07 - 24.07.20201050,00 zł
20.07 - 24.07.2020
Rezerwuj wycieczkę
wróć do listy produktów

PODLASIE - NA STYKU KULTUR

 Regiony przenikania się kultur i religii, gdzie w sposób namacalny można dotknąć ciągle żywej kultury ludowej. To regiony, gdzie ciągle jeszcze króluje niczym nie skażona przyroda.

PROGRAM

Dzień 1   Wyjazd godz.6.00 Plac Mickiewicza w Poznaniu (przystanek autobusu nocnego).

Spotkanie z Podlasiem rozpoczniemy w Tykocinie – sennym miasteczku nad Narwią.  Spacer po mieście: w tym żydowska synagoga i kościół pw. Świętej Trójcy i odbudowany zamek – twierdza Zygmunta Augusta. Wioska bociania we wsi Pentowo. Przejazd do Bobrowej Doliny , zakwaterowanie i obiadokolacja. Wszystkie noclegi w jednym miejscu.  

Dzień 2   Drugi dzień  upłynie pod znakiem ciągle żywego na Podlasiu prawosławia. Na początek zwiedzaniem Muzeum Ikon i prawosławnego klasztoru męskiego w Supraślu. Potem na trasie Białystok z Pałacem Branickich i nie tylko, dalej Zwierki ze współczesnym klasztorem żeńskim. Wjedziemy także na szlak Krainy Otwartych Okiennic z niezwykłymi drewnianymi domkami z pięknymi zdobieniami i wizyta w jednej z małych cerkiewek. Wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 3   Trzeci dzień rozpoczniemy od spotkania z Tatarami – słynne Kruszyniany, Odwiedzimy meczet i mizar czyli muzułmański cmentarz. Dalej udamy się do Sokółki – miejsca pielgrzymkowego związanego z tzw. cudem eucharystycznym. Dalej rękodzieło w Hamulce, w tradycyjnej podlaskiej chacie, gdzie będziemy uczestniczyli w pokazie wypieku sękacza, z lokalnym poczęstunkiem i z pokazem zdobienia pisanek przez panie z muzeum w Lipsku. Powrót do hotelu.

Dzień 4   Czwarty dzień spędzimy poruszając się wokół Biebrzańskiego Parku Narodowego – największym pod względem zajmowanej powierzchni w Polsce, gdzie będziemy mogli poznać tajniki unikalnej przyrody w towarzystwie  lokalnego przewodnika-przyrodnika. Na koniec  wizyta w Grajewie, gdzie odwiedzimy jedyne w Polsce Muzeum Mleka. Powrót do hotelu.

Dzień 5   Po śniadaniu spacer po Wiźnie, wykwaterowanie i przejazd do Łomży, gdzie zaplanowano krótkie zwiedzanie. Na zakończenie skansen kurpiowski  i powrót do Poznania, po drodze obiad

Ubezpieczenie

W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

Informacje dodatkowe

Wstępy płatne dodatkowo : ok. 100 zł

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena  1.050 zł

Cena zawiera:  autokar, zakwaterowanie 4x HB, pokoje 2- osobowe z łazienkami – 4 noclegi, pilot, przewodnik, ubezpieczenie NNW. Autokar - trasa liczy ok. 1400 km. Zakwaterowanie Bobrowa Dolina.Galeria zdjęć

Skąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.