Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

SZWAJCARIA 17.08-23.08.20203100,00 zł
17.08.2020 - 23.08.2020
Rezerwuj wycieczkę
wróć do listy produktów

Szwajcaria to kraj banków, zegarów, Wilhelma Tella, mlecznej czekolady, serów, zaśnieżonych stoków gór i pięknych krajobrazów.  Ale w tym dobrze zorganizowanym kraju jest jeszcze coś więcej... zobaczmy razem co to jest.   

dzień 1. 

Wyjazd z Poznania o godz. 6.00 , przejazd tranzytowy przez Niemcy, dojazd do hotelu i zakwaterowanie w okolicach Ulm

dzień 2. 

Szafuza-wodospady Renu- Zurych. Przejazd do wodospadu Rheinfall w okolicach Schaffhausen. Są to największe wodospady w Europie.  Każdej sekundy przez wodospad przepływa około 600 m³ wody, a Szafuza to średniowieczne miasteczko nad którym góruje XVI- wieczny zamek Mount. Chwila czasu wolnego na Starówce, która uważana jest za jedną z najbardziej malowniczych w Szwajcarii. Przejazd do Zurychu  - światowego centrum finansowego. Spacer główną ulicą miasta Bahnhofstrasse. Wokół ulicy zlokalizowane są eleganckie butiki luksusowych marek. Na trasie spaceru katedra Grossmunster, Kościół Fraunekirche i kościól św. Piotra z największą w Europie tarczą zegarową, a wokół wzgórza Lindenhof,  znajduje się najstarsza średniowieczna część miasta. Przejazd  na nocleg w Vitznau - Hotel Flora-Alpina.

dzień 3.

Lucerna -spacer po zabytkowym mieście, gdzie można podziwiać place, wieże, Most Kapliczny – najstarszy drewniany most Europy, most Plewny z XV wieku. Z Lucerny przepłynięcie statkiem do Vitznau i dalej na szczyt słynną kolejką zębatą na Rigi Kulm. Powrót kolejką linową. Jest to jedna z największych atrakcji Szwajcarii. Wjazd na szczyt / w opcji /, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Czterech Kantonów i Alpy. Powrót do hotelu Flora-Alpina.

dzień 4.

Przejazd przepiękną trasą krajobrazową do Interlaken - miasta położonego w samym sercu Alp Szwajcarskich między jeziorami Thun i Brienz. Przyjazd do stolicy Szwajcarii – Berno, leżącej nad rzeką Aare. Spacer przez średniowieczne Stare Miasto z domami z piaskowca, katedrą św. Wincentego, wieżą zegarową z 1530 roku, domem Einsteina, zadaszoną promenadą. Szczególnej atmosfery miasta dopełniają słynne brunatne niedźwiedzie, które są symbolem Berna, Nocleg nad jeziorem Genewskim po stronie francuskiej – Thonon les bains, Hotel Arc en Ciel.

dzień 5.

Przejazd do Montreux – stolicy riwiery kantonu Vaud oraz spacer elegancką promenadą nad j. genewskim, ze wspaniałą roślinnością śródziemnomorską. W kierunku Vevey znajdują się tarasowe winnice wpisane na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO, a samo Vevey przywołuje wiele sławnych nazwisk, a o czekoladzie też nie można zapomnieć – zaplanowana degustacja. Następnie przejazd do średniowiecznego zamku Chillon, Zamek jest położony na skalistej wysepce blisko brzegu  i posiada doskonale zachowane mury oraz wieże Powrót do hotelu Arc en Ciel w Thonon les Bains.   

dzień 6. 

Wykwaterowanie i wyjazd do Genewy - europejskiej siedziby ONZ, a tam stare miasto z placem Bourg de Four, katedra św. Piotra, promenada des Bastions z pomnikiem reformacji, park angielski ze słynnym zegarem kwiatowym, jezioro Genewskie i największa na świecie fontanna Jet d’Eau. Na zakończenie Lozanna z katedrą uważaną za najpiękniejszy kościół gotycki w Szwajcarii, zamek biskupi, zabytkowy gmach uniwersytetu, fontanna, ratusz … Przejazd do hotelu w okolicach Miluzy, zakwaterowanie i nocleg.

dzień 7.

Powrót, tranzytem przez Niemcy do Poznania

Świadczenia - cena obejmuje:

Obejmuje przejazd autokarem, 6 noclegów w pokojach 2-osobowych z łazienkami, standard  **/***, śniadania, obiadokolacje, pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW,

wstępy dodatkowo płatne:

50 euro +  kolejka i rejs statkiem po jeziorze Czterech Kantonów (ok.80 CHF)

UWAGA – program realizowany wspólnie z Akademią Podróży WOJAŻER

Akademia Podróży Wojażer  ul. Dąbrowskiego 28a,  Poznań    tel./fax 61 662  84 03

www.akademiawojazer.pl,

biuro@akademiawojazer.pl.

 

 Galeria zdjęć

Skąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.