Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ !!! 16.05. - 19.05.20241300,00 zł
16.05. - 19.05.2024
Rezerwuj wycieczkę
wróć do listy produktów

WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ !!!

Nasza jedyna metropolia stale przyciąga - ośrodek władzy, bogate życie kulturalne, nowe pomysły i przedsięwzięcia - Warszawa wzywa!

Odwiedzimy miejsca historyczne, sprawdzimy jak rosną nowe, zobaczymy ciekawe wystawy i przedstawienie na jednej z  licznych scen teatralnych.

Zapraszamy!

TERMIN:   16 – 19 maja 2024

Zbiórka 7.00  Dworzec Letni ul. Dworcowa

Dzień 1   Czwartek.  Warszawa nad Wisłą. 

Przejazd do Warszawy i wizyta nad Wisłą, od której wszystko tu się zaczęło. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego i jej ogrody, bulwary nad Wisłą, ostatnia wystawa w tymczasowym Muzeum Sztuki Nowoczesnej, CN Kopernik (z zewnątrz), Elektrownia Powiśle – przykład współczesnego centrum usługowego w poindustrialnym obiekcie.  Dla wytrwałych – zdjęcie przy Syrence!. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2    Piątek. Cytadela warszawska wczoraj, dziś i jutro.

Po śniadaniu  wyjazd na Cytadelę – spacer z przewodnikiem po historycznym terenie, m.in. X Pawilon i Brama Straceń. Następnie przejście na plac Gwardii i jego nowe monumentalne muzea: Muzeum Historii Polski (godzinna wizyta z opowieścią o tworzeniu się kolekcji) oraz Muzeum Wojska Polskiego (zwiedzanie indywidualne). Wcześniejsza obiadokolacja w hotelu i wieczór w teatrze ( szczegóły po opublikowaniu repertuarów). Powrót na nocleg.

Dzień 3    Sobota. Trakt królewski.

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i autokarowy komentowany objazd centrum Warszawy. Spacer z przewodnikiem najważniejszą osią Warszawy, od Zamku Królewskiego, przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, ale również sprawdzimy co słychać na pl. Piłsudskiego, Chmielnej czy Foksal. Po południu / wieczorem atrakcje warszawskiej Nocy Muzeów (informacje o programie wiosną). Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4    Niedziela. Stara i nowa Praga.

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wycieczka na lewy brzeg Wisły. Muzeum Pragi (zwiedzanie z przewodnikiem), spacer starymi zaułkami, czas do dyspozycji grupy w Centrum Praskim Koneser z licznymi lokalami gastronomicznymi, Muzeum Polskiej Wódki czy Muzeum Sztuki Fantastycznej. Powrót do Poznania około godz. 20.00.

INFORMACJE DODATKOWE :  Wszystkie noclegi w tym samym hotelu . Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Dodatkowo płatne: wstępy wspólne ok. 75 zł, bilet do teatru – cena po ustaleniu spektaklu , Noc Muzeów i niedziela w Centrum Koneser – wg własnych pomysłów

CENA :  1300,00  zł  – obejmuje 3 noclegi HB, autokar na całej trasie, pilota i lokalnych przewodników, ubezpieczenie NW w TU Europa 

ORGANIZATOR AKADEMIA PODRÓŻY WOJAŻER

 Skąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.