Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

WARSZAWA WIELOWĄTKOWA 22.04 - 25.04.2021850,00 zł
22.04 - 25.04.2021
Rezerwuj wycieczkę
wróć do listy produktów

Wyjazd godz. 7:00 pl. A. Mickiewicza

Dzień 1      Polin –zobaczymy wystawę stałą „1000 historii Żydów polskich” wystawy czasowej o dzielnicy Muranów. Muzeum POLIN jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym , ale i miejscem spotkań oraz  dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską i zrozumieć relacje polsko-żydowskie. Spacer po Nowym Mieście, które wcale nie jest takie nowe…Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 2     Od Powązek do Pragi przez Warszawę współczesną – zwiedzanie z przewodnikiem. Powązki to piękna, zabytkowa nekropolia, na której spoczywa wielu sławnych Polaków: m.in. Kalina Jędrusik, Zbigniew Herbert, rodzina Skłodowskich. Warszawska Praga rozwija się dynamicznie:  na próżno szukać ogromnych biurowców i korporacji. Tutaj toczy się praskie życie i praska codzienność. A stare, zniszczone kamienice z cegły przeobrażane są  na drogie lofty.  Symboliczne kapliczki z Matka Boską będące symbolem Pragi, czy też praskie murale, od których trudno oderwać wzrok. Zobaczymy również Muzeum Pragi, które ukazuje jak zmieniała się dzielnica na przestrzeni wieków. Powrót do hotelu.  Obiadokolacja.

Dzień 3     Za panowania króla Stasia… Spacer po Łazienkach Królewskich, których nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni, wzniesionego w latach 80. XVII wieku przez Stanisława Herakliusza Lubomirskiego i przebudowanego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego na Pałac Na Wyspie. Zwiedzanie wnętrz pałacu i Białego Domku, który był rezydencją dla kochanek ostatniego króla Polski. Spacer po Starym Mieście i czas wolny. Następnie zobaczymy  wnętrze Zamku Królewskiego. Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej: króla i Sejmu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 4     Od Starożytności do XX wieku czyli Muzeum Narodowe W zbiorach znajduje się wiele wybitnych dzieł sztuki: Matejko. Witkacy, Gierymski, a także Chagal i Picasso. Stolicę pożegnamy wizytą na placu Piłsudskiego gdzie zobaczymy Grób Nieznanego Żołnierza i słynne schody…  Powrót do Poznania.

Ubezpieczenie   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa.

Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

Informacje dodatkowe Kolejność zwiedzania i program może ulec zmianie. Wstępy, obiad na Starym Mieście oraz system tour guide dodatkowo płatne .

Cena ok. 850zł   Obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w dobrym standardzie, pokoje 2-osobowe z łazienkami,3 śniadania, 3 obiadokolacje, pilota, przewodników lokalnych.

ORGANIZATOR : Akademia Podróży WOJAŻERSkąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.