Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

ZAMKI I KLASZTORY DOLNEGO ŚLĄSKA 12.04 - 15.04.2021850,00 zł
12.04 - 15.04.2021
Rezerwuj wycieczkę
wróć do listy produktów

Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia.

To hasło promocyjne regionu idealnie wpisuję się w klimat naszego kolejnego wyjazdu. Region pełen niespodzianek, tajemnic i pięknych zakątków.

Wyjazd godz. 06.00 z Placu Adama Mickiewicza

Dzień 1  Dolny Śląsk jakiego nie znamy – Jaworzyna Śląska – Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa – niezwykłe eksponaty: komputer Odra, elementy do budowy torów, parowóz z 1889 i największa w Polsce kolekcja motocykli Harley Davidson. Dalej Bagieniec - tajemniczy zameczek na granitowej skale, otoczony wodą , pełen duchów.

Książ – wspaniała rezydencja Hochbergów – trzeci co do wielkości w Polsce z niewyjaśnioną historią z okresu II wojny i tajemniczymi podziemiami niezbadanymi do dziś. Przejazd na nocleg.

Dzień 2    Po śniadaniu przemysłowy Wałbrzych – a tam w dawnej kopalni Julia – Muzeum Przemysłu i Techniki, zwiedzanie z przewodnikiem ostatniego czynnego chodnika kopalni wałbrzyskich – Lisiej Sztolni. Wałbrzyskie zabytki – od gotyku po eklektyzm, od kościołów po pałace. Czas na rekreację w Szczawnie Zdroju, gdzie leczyła się pani Walewska i Churchil a swoje laboratorium posiadał H. Strughold – twórca podstaw medycyny kosmicznej. Po spacerze w pięknym parku uzdrowiskowym, między zjawiskowymi azaliami i rododendronami powrót na nocleg i posiłek.

Dzień 3     Po śniadaniu przejazd do Sokołowska – zapomniany kurort z jedyną w Sudetach cerkwią. Pierwsze miejsce na świecie, gdzie zaczęto skutecznie leczyć gruźlicę. Tu mieszkał w dzieciństwie Krzysztof Kieślowski. Dalej Jedlina – Zdrój i kompleks podziemny Włodarz – system największych podziemi w Górach Sowich i jedne z większych w Polsce. Ich największą tajemnicą jest wielkość – 36 wejść. Zawalona przez Niemców hale kryją tajemnice związane ze Złotym Pociągiem, mają mieć korytarze połączone z podziemiami zamku w Książu. Ich tajemnice cały czas czekają na wyjaśnienie. Może to my właśnie odkryjemy to co czego innym się nie udało? Powrót do hotelu

Dzień 4     Wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Poznania . Po drodze zwiedzamy Jawor – ciekawy rynek, Zamek Piastowski i XV- wieczne klasztory. Dalej Legnica ze swoją historią Piastów Legnickich z Zamkiem, Mauzoleum Piastów i  dwoma ratuszami. To także ta nowsza historia obecności wojsk radzieckich , które zostawiły swoje ślady na legnickiej ziemi.

Ubezpieczenie      

W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa . Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

Informacje dodatkowe        

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wstępy oraz system tour guide dodatkowo płatne. Na wstępy należy przeznaczyć ok. 95 zł.

cena ok. 850 zł

Obejmuje: przejazd autokarem, zakwaterowanie w dobrym standardzie, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, pilota, przewodników lokalnych.

ORGANIZATOR : Akademia Podróży WOJAŻERSkąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.