Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

ŁOWICZ, PIOTRKÓW, ŻELAZOWA WOLA 03.06 - 06.06.2021750,00 zł
03.06 - 06.06.2021
Rezerwuj wycieczkę
wróć do listy produktów

W sercu Polski od Łowicza do Piotrkowa i Żelazowej Woli, Południowe Mazowsze, ziemia łódzka, folklor, historia i współczesność w trochę zapomnianym zakątku naszego kraju. Wyjątkowe obchody Bożego Ciała w Łowiczu, i w roku Konkursu Chopinowskiego Żelazowa Wola.

PROGRAM WYJAZDU

 

Wyjazd godz. 8.00 Plac Mickiewicza.

Dzień 1    Pasiak łowicki. Dojazd do Łowicza na jedną z najbardziej wyjątkowych procesji Bożego Ciała / lista UNESCO / w tradycyjnych strojach łowickich, a po barwnej procesji część świecka czyli „bobiki” festyn ludowy z różnymi atrakcjami. Przejazd do Spały - dawniej carskiej i prezydenckiej, dziś sportowej osady w puszczy. Zakwaterowanie i obiadokolacja w okolicach Spały.

Dzień 2   W królewskim Piotrkowie. Po śniadaniu  przejazd do Piotrkowa Trybunalskiego. Spacer z przewodnikiem szlakiem najważniejszych zabytków staropolskiego miasta, zakończony wizytą w Muzeum Piwowarstwa z degustacją rzemieślniczego piwa.   Skansen rzeki Pilicy i Na deser Inowłódz - zwiedzamy ruiny zamku Kazimierza Wielkiego i unikalny romański kościół św. Idziego. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 3    Stolica oberka. Po śniadaniu wyjazd do Drzewicy, Bielowic  i Opoczna - spotkanie z historią i kulturą ludową regionu opoczyńskiego, a także wciąż czynnymi twórcami.  Po południu przejazd do Sulejowa i wizyta w odnowionym opactwie cysterskim w miejscu średniowiecznego klasztoru. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4    A może byśmy tak .... wpadli na dzień do Tomaszowa. Przejazd w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego - miasta na historycznym styku ziemi łęczyckiej, Mazowsza i Małopolski.  A potem, już w drodze powrotnej, Żelazowa Wola, miejsce urodzin Fryderyka Chopina, gdzie idziesz ścieżką przez park, wędrujesz w stronę fortepianowych fraz unoszących się w powietrzu.  Skąd one dobiegają? Z tego malowniczego dworku? Co za szczęście, że okna są otwarte! Możesz usiąść na ławce i wysłuchać tej niepowtarzalnej muzyki… Powrót do Poznania około godz. 20.00.

Ubezpieczenie     W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa . 

Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

Informacje dodatkowe    Wszystkie noclegi w jednym miejscu, piękna okolica wokół Spały.

Szczegóły oraz kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie.

Wstępy dodatkowo płatne ok. 60 zł + koncert w Żelazowej Woli.    Minimalna liczba uczestników: 30

Cena 750zł    Obejmuje przejazd autokarem, 3 noclegi – hotel, pokoje 2-osobowe, łazienki, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, pilota/przewodnika, ubezpieczenie NNW

ORGANIZATOR Akademia Podróży WOJAŻERSkąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.