Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

KRÓLEWIEC czyli KALININGRAD oraz MIERZEJA KUROŃSKA 03.05 - 07.05.2020Kaliningrad jest dla nas miejscem ciekawym i mało znanym. Został założony w poł. XIII wieku przez Krzyżaków, dwieście lat później został lennem króla polskiego, dalej stanowił część RzeszY, a po II wojnie stał się częścią Związku Radzieckiego - po jego rozpadzie Rosji. Architektura miasta to ciekawe połączenie pozostałości krzyżackiego miasta portowego oraz późniejszych wojskowych osiedli. Miasto otoczone jest pięknymi terenami.

Wymagany jest paszport ważny minimum 6 miesięcy po powrocie do Polski.

KRÓLEWIEC czyli KALININGRAD oraz  MIERZEJA KUROŃSKA       NOWOŚĆ!!!

Dzień 1   Wyjazd z Placu Mickiewicza o godz. 6.00. Przejazd do Kaliningradu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Ewentualny wieczorny spacer po mieście.

Dzień 2   Zwiedzanie miasta z przewodnikiem .Zobaczymy Bramę Brandenburską, pomnik Kalinina od którego pochodzi obecna nazwa miasta, dalej przejazd i zwiedzanie Katedry – Muzeum Kanta, wału obronnego z Bramą Fryndlandzką, Królewską, Rozgartejską, Przejazd obok Placu Hanzaatyckiego, obecnie Zwycięstwa, nowej Cerkwi Prawosławnej, Kolumny Zwycięstwa,, Pomnika Matki Rosji, Budynku Giełdy, Uniwersytetu Technicznego, Teatru Dramatycznygo, pomnika Shilera, budynku Floty Bałtyckiej, pomnika 2 Żubrów walczących, symbolizujących ścieranie się poglądów i myśli. Zobaczymy też stary klasyczny Hotel Moskwa, stadion piłkarski Baltica, pomnik kosmonautów, park i kościół P.W. Św. Luizy, starą willową dzielnicę Amalienu,  Dalej przejazd obok Hotelu Kaliningrad, wzgórza Królewskiego na którym stał kiedyś zamek, przez most na rzece Pregoła, zobaczymy budynek dawnej giełdy, obecnie Dom KulturyMarynarzy. Powrót do hotelu na obiadokolację.

Dzień 3   Wyjazd do Zielonogradska na Mierzeje Kurońską – lista UNESCO. Wycieczka piesza ścieżką dydaktyczną o długości kilometra, prowadzi nas w las. To właśnie Tańczący Las miejsce, gdzie większość drzew jest powykręcana w przedziwny sposób. Las na niewielkiej wydmie Krugłaja (Okrągła) posadzono w początku lat 60. Dominuje tu sosna. Przejazd do Swietłogorska, spacer po kurorcie zwiedzanie: przedwojennego zakładu kąpielowego z basztą wodną, stare drewniane domy letniskowe, a także betonowe radzieckie ośrodki wczasowe, wybrzeże klifowe, na które można dojechać kolejką linową lub windą, promenada nadmorska ze słynnym kolorowym zegarem słonecznym. Powrót do hotelu na obiadokolację.

Dzień 4   Rejs małymi łodziami motorowymi do 10 osób po rzece Pregole, podczas, którego odkryjemy kolejne uroki miasta. Przejazd do dzielnicy portowej, a tam Muzeum Światowego Oceanu z łodzią podwodną.  Czas wolny na indywidualne spacery. Wizyta m.in. w słynnej miejskiej hali targowej oferującej owoce, warzywa, przyprawy, wędliny, świeże ryby itd. Dla chętnych także Muzeum Bursztynu. Powrót do hotelu na obiadokolację.

Dzień 5   Po śniadaniu chwila czasu wolnego i powrót do Poznania. Po drodze przerwa we Fromborku -mieście Mikołaja Kopernika. Przyjazd do Poznania ok. 22.00

UBEZPIECZENIE

W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW - 3000 euro i KL  15.000 euro  w TU Europa – pakiet podstawowyobejmujący choroby przewlekłe.  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

INFROMACJE DODATKOWE

4 noclegi w jednym hotelu, wstępy, tour-guide system i pośrednictwo wizowe płatne dodatkowo.

Potrzebne zdjęcie paszportowe 3,5 cm x 4,5 cm oraz skan paszportu.

CENA ZAWIERA   Przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu ***, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, pilota, przewodnika, ubezpieczenie TU Europa KL 15.000 euro i NNW.

Wyjazd organizowany wspólnie z Akademią Podróży WOJAŻERSkąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.