Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

KRAKÓW W JESIENNYCH BARWACH 03.10 - 08.10.2022Kraków  w jesiennych barwach

miasto królewskie ... Pełne legend, bezcennych zabytków architektury i sztuki oraz dobrej zabawy, historyczna stolica Polski z centrum wpisanym na listę UNESCO

oprócz tego Jura z Częstochową,  Lanckorona i Kalwaria Zebrzydowska.

Termin  :  03 - 08.10.2022

Wyjazd z Placu A. Mickiewicza o godz. 06.30   

Dzień 1                   Częstochowa - zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem. Po zwiedzaniu czas wolny. Przejazd do Jerzmanowic i zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej - jednej z wielu jaskiń krasowych na terenie Jury Krakowsko - Częstochowskiej - gwiazdy filmowej. Dojazd do Krakowa na posiłek i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po wieczornym Krakowie.

Dzień 2            Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Wawelu z przewodnikiem. Przerwa na kawę i spotkanie z przewodnikiem krakowskim. Zwiedzanie katedry.  Rejs statkiem po Wiśle.  Centrum kultury japońskiej Manggha oferuje ciekawe wystawy przybliżające Kraj Kwitnącej Wiśni.  Powrót do hotelu na obiadokolację. Dla chętnych wieczorne wyjście z pilotem.

Dzień 3              Po śniadaniu Muzeum Fabryka Schindlera , następnie przejazd przez Podgórze w okolice mostu Bernatka, gdzie rozpoczniemy zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem.  Spacer ulicami , które zamieszkiwała społeczność żydowska i chrześcijańska, pełnymi dziś zabytków i uroczych restauracyjek.  W trakcie spaceru przerwa na kawę. Po zwiedzaniu powrót do hotelu ,  obiadokolacja.

Dzień 4               Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem w okolicach Kleparza i wspólny spacer Floriańską do Rynku Głównego a tam Kościół Mariacki, Mały Rynek, Sukiennice i Podziemny Kraków.  Przerwa na kawę a po niej Uniwersytet Jagielloński i dalsza część spaceru. Obiad w okolicach Rynku. Wieczorem spektakl teatralny. Powrót do hotelu .

Dzień 5                 Po śniadaniu wyjazd do Swoszowic - uzdrowiska na terenie Krakowa, istniejące już od 200 lat. Spacer po parku zdrojowym i czas na kawę . Przejazd do Wieliczki i zwiedzanie kopalni trasą turystyczną ( z Kaplicą św. Kingi ) .  Obiad w karczmie w Wieliczce.  Powrót do hotelu.

Dzień 6                  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. W drodze powrotnej Lanckorona - niezwykłe miejsce, w którym czas się zatrzymał. Kalwaria Zebrzydowska - wpisana na listę UNESCO - bazylika i dróżki kalwaryjskie. Obiad we własnym zakresie i w drogę do Poznania.

Ubezpieczenie             W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

Informacje dodatkowe

Wstępy oraz system tour guide dodatkowo płatne – ok. 70 zł,

• Wieliczka - 63 zł, 

• Rejs po Wiśle  - ok. 30 zł,

PRZY ZAPISIE NA WYCIECZKĘ NALEŻY ZGŁOSIĆ REZYGNACJĘ ZE SPEKTAKLU TEATRALNEGO  (bilety kupujemy z wyprzedzeniem i nie ma możliwości zwrotu).

Tytuł spektaklu podamy po ukazaniu się programów na przyszły sezon teatralny.

Minimalna liczba uczestników : 30 osób

Cena 1150 zł

Cena    –  zawiera :  koszty transportu, koszty 5 noclegów ( pokoje 2-osobowe z łazienkami), koszty wyżywienia ( 5 śniadania, 5 obiadokolacje),  ubezpieczenie, opieka pilota, lokalni przewodnicy.

 

Akademia Podróży WOJAŻER  ul. Dąbrowskiego 28a,  Poznań    tel./fax 61 662  84 03   

www.akademiawojazer.pl,

biuro@akademiawojazer.pl.

 

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o. Osiedle Kosmonautów 10

Tel. 61 821.95.21, +48 604 237 050, +48 604 238 152 

www.simon.travel.pl   biuro@simon.travel.plSkąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.