Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

NA DACHU AUSTRII 12.06 - 16.06.20212000,00 zł
12.06 - 16.06.2021
Rezerwuj wycieczkę
wróć do listy produktów

Austria jest krainą iście bajkową z alpejskimi szczytami, widokami kościelnych wież i zamków. Ten kraj gór i rzek tworzy zachwycający krajobraz. Z pięknem natury harmonizuje wspaniałe dziedzictwo kulturowe. W naszej podróży odwiedzamy dwa wyjątkowe miasta Salzburg i Innsbruck, a pomiędzy nimi prawdziwe cuda ...

Wyjazd autokarowy w wysokie góry, ale z możliwością podjazdów, przejścia nie wymagają szczególnego wysiłku.

PROGRAM WYJAZDU

 

Dzień 1   Wyjazd z Poznania godz.6.00 – Plac Mickiewicza i przejazd w okolice Sankt Johann w Austrii, zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 2    Park Narodowy Hohem Tauern, a tam między innymi wysokogórska trasa widokowa Grossglocknerhochalpenstrasse, z widokiem na lodowiec i najwyższy szczyt Austrii. To 50 km, gdzie z wysokości 800 m n.p.m przejeżdżą się na wysokość 2.500 m n.p.m przecinając kolejne strefy geograficzne i klimatyczne. Wąwóz Kitzlochklamm – prawdziwy cud natury, który powstał po epoce lodowcowej.

Dzień 3     Przejazd do Tyrolu – najbardziej turystycznego regionu Austrii z pięknymi, alpejskimi krajobrazami. Zwiedzanie – Innsbrucka, a tam barokowe kamienice wzdłuż Herzog Friedrich-Strasse, wieża miejska, katedra św. Jakuba, kolumna św.Anny, Hofburg z Hofkirche, punkt widokowy. Wjazd kolejką linową na skocznie narciarską w Insbrucku. Na zakończenie pobytu czas wolny i świat Svarowskiego w drodze powrotnej do hotelu.

Dzień 4    Trasa widokowa na Kehlstein, a tam dawna, luksusowa herbaciarnia A. Hitlera doskonale zachowana. Dalej zwiedzanie Salzburga – miasta Mozarta ze wspaniałymi skarbami architektury baroku., w tym Domplatz a katedrą, opactwo św. Piotra, kościół franciszkański i kolegialny, dom Mozarta, a w oddali górująca nad miastem twierdza Hohensalzburg.

Dzień 5     Masyw górski Dachstein w Alpach salzburskich wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco, wjazd kolejką na Krippenstein, a tam platforma widokowa „5 Fingers”. To najbardziej spektakularna platforma widokowa w Austrii, ulokowana nad przepaścią...  Spacer po urokliwym miasteczku Hallstatt.

Dzień 6    Powrót do Poznania  przez Oberndorf  bei Salzburg z kapliczką „Cicha noc, święta noc” . Przyjazd ok. godz. 23.00

Informacje dodatkowe

Wstępy płatne  ok. 110 euro

Minimalna liczb uczestników : 35 osób.

Ubezpieczenie      W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW i KL do 15.000 euro  w TU Europa  – pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ) i rozszerzenia o choroby przewlekłe.

Cena 2000 zł                       

Obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie w dobrym standardzie – 5 noclegów, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, program, opiekę pilota

WYJAZD ORGANIZOWANY WSPÓLNIE Z AKADEMIĄ PODRÓŻY WOJAŻERSkąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.