Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

PODLASIE - ZIOŁOWY ZAKĄTEK 31.05 - 04.06.2020Wśród malowniczych pól i lasów dziewiczego Podlasia, z dala od miejskich zanieczyszczeń i zgiełku cywilizacji, ulokowany jest Ziołowy Zakątek. Miejsce to tchnie spokojem i sielskością życia, które tutaj wydaje się zwalniać i toczyć swoim leniwym tempem, zgodnym z naturą i cyklami pór roku. A jest to w Korycinach między Sokołowem a Bielskiem Podlaskim.

Dzień 1    Wyjeżdżamy o 7.00 z Placu Mickiewicz. Po drodze zatrzymujemy się w Tykocinie to perła baroku z kulturą żydowską w tle, miasto Barbary Radziwiłłówny i Stefana Czarnieckiego – zwiedzanie miasta,  m.in. świeżo odnowionej Starej Synagogi z  ekspozycją poświęconą dawnym żydowskim mieszkańcom Tykocina. Czas na kawę i regionalne smaki. Kolejny punkt programu to Pentowo czyli europejska wieś bociania. Dojeżdżamy do Ziołowego Zakątka, zakwaterowanie, spacer  i kolacja.

Dzień 2    Po śniadaniu wycieczka : Grabarka – Święta Góra Krzyży z najważniejszym, prawosławnym sanktuarium w Polsce. Na wzgórzu znajduje się cerkiew zbudowana na przełomie XVII-XVIII wieku. Dalej Drohiczyn – pierwsza historyczna stolica Podlasia, a tam wzgórze zamkowe z widokiem na przełom Buku, cerkiew św. Mikołaja, barokowa katedra Trójcy Przenajświętszej oraz ciekawe Muzeum Diecezjalne. Na zakończenie Ciechanowiec, gdzie w zespole-pałacowo-parkowym znajduje się skansen z zabytkowymi obiektami architektury drewnianej, a także muzeum pisanki i chleba. Powrót do bazy popołudniem, kolacja i spacer.

Dzień 3    Wycieczka całodzienna do Białowieży, a tam spacer po rezerwacie z przewodnikiem, dalej nowoczesne, multimedialne Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego. Na zakończenie zwiedzanie cerkwi z jedynym w Polsce porcelanowym ikonostasem oraz Pokazowa Zagroda Żubrów. Powrót przez Hajnówkę z Soborem Trójcy Świętej – najciekawszą, współczesną budowlą sakralną w Polsce. Kolacja i czas wolny.

Dzień 4    Dzień kreatywny i rekreacyjny w Ziołowym Zakątku: możliwe warsztaty, zwiedzanie ogrodu i warzywniaka ekologicznego, a także czas na pobyt w bibliotece, pracowni ceramicznej, na spacerze, basenie lub w SPA. Po kolacji możliwe ognisko.

Dzień 5    Po śniadaniu rozpoczynamy powrót przez Supraśl, a tam spotkanie w klasztorze prawosławnym p.w. NMP. Później zwiedzanie wyjątkowego Muzeum Ikon. Dalej Białystok, zwiedzanie miasta – stary kościół farny, Archikatedra Białostocka, Zespół Parkowo-Pałacowy Branickich. Na zakończenie czas wolny i powrót do Poznania około 22.00

INFROMACJE DODATKOWE

Wszystkie noclegi w jednym miejscu. W magicznym i kultowym już Ziołowym Zakątku – znajduje się także ziołowe SPA, basen, biblioteka zielarska, karczma, folwark ze zwierzętami, ogród botaniczny, pracownie rękodzieła oraz wiele innych zaskakujących niespodzianek. Patrz www.ziolowyzakatek.pl  Grupa max. 30-osobowa.

Wstępy, warsztaty dodatkowo płatne ok.100-120 zł

Cena 900 zł    Obejmuje przejazd autokarem, zakwaterowanie w budynku edukacji, pokoje 2-osobowe z łazienkami, śniadania, obiadokolacje, pilota, przewodników, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd organizowany wspólnie z Fundacją Srebrnej Generacji – Wojażer

www.srebrna-generacja.plGaleria zdjęć

Skąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.