Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

PORTUGALIA 24.04. - 30.04.2022 /samolot/PORTUGALIA  - Na zachodnim krańcu Europy

Portugalia to kraina inspiracji, wina i słońca. Miejsce gdzie czas płynie inaczej. To kraj który zachwyca różnorodnością : od wspaniałej metroplii Lizbony po małe , urokliwe wioski rybackie. Tutaj znajdziesz ciepły śródziemnomorski klimat , wspaniałe zabytki i zróżnicowany krajobraz.

PROGRAM WYJAZDU :

W programie:  Lizbona, Fatima, Nazare, Obidos, Batalha i Alcobaca.

Dzień 1   Wyjazd na lotnisko w Berlinie, wylot do Lizbony o 14.25 przylot do Lizbony 17.05, transfer autokarem do Fatimy.  Nocleg i kolacja w Fatimie.

Dzień 2   Przed południem wycieczka autokarem dnia Batalha - klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej perła architektoniczna Portugalii oraz Aljustrel i Valinhos, miejsca związane z życiem fatimskich pastuszków Popołudniu Fatima czas wolny w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej  z kaplicą objawień, placem Pielgrzyma, bazyliką i nowym, największym kościołem w Portugalii. Nocleg i kolacja w Fatimie.

Dzień 3   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Alcobaca, gdzie znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie, gotyckiej architektury cysterskiej. Warte zobaczenia są grobowce króla Piotra I i jego tragicznie zmarłej kochanki Ines de Castro, Sala Królów, kuchnie czy krużganki. Dalej Nazare – malownicza nadmorska osada i największe fale , raj dla surferów, Obidos - „miasta królowych” z imponującym zamkiem zaliczanym do siedmiu cudów Portugalii. Otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z niewielkimi restauracjami serwującymi lokalny likier wiśniowy - ginja. Dojazd do Lizbony. Zakwaterowanie i kolacja. Hotel przy metrze.

Dzień 4   Lizbona - Dzielnica Belem – gdzie rozpoczynały się wielkie wyprawy, dziś Pomnik Odkrywców, Wieża Belem i wspaniała architektura manuelińska w klasztorze Hieronimów. Popołudniu i wieczór Bairro Alto – Górne Miasto, wjazd windą Santa Justa oraz Chiado, gdzie skupia się nocne i kawiarniane życie stolicy, słynna Cafe Brasileira.  Możliwość słuchania fado / opcja /. Obiadokolacja w hotelu.

Dzień 5   Wycieczka do Cascais, eleganckiego i malowniczego kurortu. Spacer nad oceanem i czas wolny w miasteczku. Popołudniu przejazd zabytkowym tramwajem i Alfama – najstarsza średniowieczna dzielnica z wąskimi, malowniczymi uliczkami, widoki panoramiczne, katedra oraz Panteon Narodowy. Obiadokolacja w mieście.

Dzień 6   Wycieczka do Sintry –  dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Spacer malowniczymi uliczkami, przejście pod Palácio Nacional – wspaniały pałac położony w sercu Starego Miasta. Popołudniu Baixa tzw. Dolne Miasto czyli właściwe klasycystyczne centrum Lizbony i Rossio centrum życia towarzyskiego. Obiadokolacja w mieście.

Dzień 7   Przed południem przejazd na tereny Expo’98 nazywane Parkiem Narodów. Zwiedzanie jednego z największych oceanariów na świecie, gdzie w ogromnych akwariach zaprezentowano ekosystemy oceanów: Arktycznego, Indyjskiego, Atlantyckiego, Spokojnego. Transfer autokarem na lotnisko . Przylot do Berlina 22:20  i transfer do Poznania.

UBEZPIECZENIE :  W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW - 3000 euro i KL  15.000 euro  w TU Europa – pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe.  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

INFORMACJE DODATKOWE :

Transfer do/z Berlina dodatkowo płatny – 180 zł.

Wstępy, tour guide system, komunikacja miejska i opłaty lokalne dodatkowo ok. 95 euro.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA : 3200,00 zł    Cena  obejmuje:  przelot samolotem z /do Berlina liniami Ryanair, transfer z/na lotnisko w Lizbonie. W cenie biletu lotniczego jedna walizka o wymiarach 55x40x20 – ok.10 kg + torebka/plecak, Zakwaterowanie  hotele  Lizbona / 4 noclegi / i Fatima  / 2 noclegi /, pokoje 2-osobowe..Śniadania i obiadokolacje, opieka pilota, przewodnika, program, autokar w Portugalii wg programu.

ORGANIZATOR: AP WOJAŻERSkąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.