Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

SAKSONIA 27.07.2022 - 30.07.2022Drezno to perła wschodnich Niemiec. Odbudowane doskonale po nalotach II wojny światowej.

Zachwycająca Starówka oraz znane na całym świecie kolekcje dzieł sztuki.

A ponadto urokliwa Miśnia i pałac Moritzburg, Twierdza Koenigstein, targowy i muzyczny Lipsk

PROGRAM WYJAZDU

1 dzień    Zbiórka godz.5.45, Plac Adama Mickiewicza  - wyjazd z Poznania o godz. 6.00, przejazd do Lipska - około godz.12.00 zaczynamy zwiedzanie miasta, w tym między innymi plac Augusta z Operą, XIX wieczna dzielnica przemysłowa, dzielnica muzyczna,  Pomnik Bitwy Narodów z 1813 roku, stary i nowy Ratusz, budynek Wagi, Dom królewski, pasaż Madlera z piwnicą Auerbacha, kościół św. Tomasza i św. Mikołaja.  Dojazd do Drezna, zakwaterowanie w hotelu IBIS i obiadokolacja

2 dzień     Śniadanie, zwiedzanie Drezna - spacer tarasami nad Łabą, Stare Miasto, Frauenkirche, kompleks pałacowy Zwinger (Galeria Starych Mistrzów ze Zbrojownią, Wystawa Porcelany Miśnieńskiej), katedra, skarbiec elektorski - czas do dyspozycji grupy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu IBIS w centrum Drezna

3 dzień     Śniadanie, odwiedziny muzeum Kraszewskiego w Dreźnie, przejazd do Koenigstein – zwiedzanie twierdzy pruskiej. Przejazd do Stolpen, zwiedzanie Zamku, z którym związane są ściśle losy hrabiny Cosel. Przejazd do hotelu na  obiadokolację i nocleg.

4 dzień    Śniadanie, Przejazd do Miśni – zwiedzanie Manufaktury Miśnieńskiej połączone z pokazem produkcji porcelany. Spacer po Miśni. Przejazd do Moritzburga – zwiedzanie zamku myśliwskiego, spacer po parku.

Wieczorem wyjazd do Polski.  Przyjazd do Poznania – godz.22.00

ŚWIADCZENIA – cena obejmuje : przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w barek, klimatyzację, WC,  noclegi w hotelu turystycznym, pokoje 2-osobowe z łazienkami, wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,  ubezpieczenie KL i NNW Signal IDUNA, opiekę pilota.            

Cenę imprezy obliczono przy 30 płatnych miejscach na podstawie kursów NBP dla dewiz z dnia 08.12.2021. Cena może ulec zmianie wraz ze zmianą kursów dewiz i wzrostem cen paliw.

UWAGA - DODATKOWO PŁATNE : wstępy ok. 65,00 EUR , podane ceny obowiązywały do lipca 2021 r.

Galeria Starych Mistrzów ze Zbrojownią, Wystawa Porcelany Miśnieńskiej  ok. 12,00 EUR

Miśnia – zwiedzanie Manufaktury Miśnieńskiej ok. 12,00 EUR

Moritzburg – zwiedzanie zamku myśliwskiego ok.  10,00 EUR

Muzeum Kraszewskiego w Dreźnie  ok. 4,00 EUR

Koenigstein – zwiedzanie twierdzy pruskiej  ok. 12,00 EURGaleria zdjęć

Skąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.