Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

SUWALSZCZYZNA I NIE TYLKO ... 18.08.-23.08.20241380,00 zł
18.08. - 23.08.2024
Rezerwuj wycieczkę
wróć do listy produktów

SUWALSZCZYZNA I NIE TYLKO…

Suwalszczyzna to zachwycający pojezierski krajobraz, to głębokie lasy i jeziora, ale także ciekawa historia i gościnni ludzie …   Zapraszamy !

TERMIN:   18.08. – 23.08.2024

Wyjazd godz.06:00   Dworzec Letni ul. Dworcowa

Dzień 1     W drodze do Sejn zatrzymamy się w Tykocinie . Zwiedzimy zamek , którego historia zaczyna się w XV wieku, od kilku lat pieczołowicie odbudowywany. Dalej synagoga w której znajduje się muzeum poświęcone Żydom - mieszkańcom Tykocina , przed wojną stanowiącym prawie połowę  społeczności miasteczka. Dalej rejs po Narwi i możliwość podziwiania miasta z perspektywy rzeki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Sejn.

Dzień 2     Po śniadaniu wjazd do Płociczna – Tartaku, przejazd zabytkową kolejką do Krusznik  przez wyjątkowo malownicze lasy Puszczy Augustowskiej i Wigierskiego Parku Narodowego, tuż nad brzegiem jeziora Wigry. W trakcie podróży kilka przystanków  w punktach widokowych. Dalej Wigry  : teren i zabudowania zajmowane kiedyś przez kamedułów - zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny na kawę i odpoczynek nad jeziorem. Powrót do Sejn. Zwiedzanie Muzeum w zabudowaniach poklasztornych. Powrót do hotelu , obiadokolacja.

Dzień 3     Po śniadaniu wyjazd do Augustowa, rejs po Kanale Augustowskim do Studziennicznej słynącej ze źródełka i Sanktuarium Maryjnego. Po powrocie do miasta spacer z przewodnikiem. Przejazd do Suwałk i zwiedzanie Polskiej Stolicy Bluesa. Muzeum Marii Konopnickiej. Czas na relaks nad jeziorem, na promenadzie.Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4     Po śniadaniu wyjazd do Suwalskiego Parku Krajobrazowego z jego największymi atrakcjami. Dalej - Puńsk - skansen, muzeum pokazujące historię i kulturę mniejszości litewskiej. Na trasie odwiedzimy prywatną wytwórnię serów, możliwość zakupów. Przejazd na punkt widokowy , Stańczyki, jezioro Hańcza. Powrót do hotelu na posiłek i nocleg.

Dzień 5     Po śniadaniu wyjazd do Wigierskiego Parku Narodowego. Spotkanie z przewodnikiem : spacer do Sucharów - tajemniczych i malowniczych jeziorek. Dzień pod znakiem bliskiego kontaktu z przyrodą - bezkrwawe safari po bezdrożach 300 hektarowej enklawy zwierząt. Powrót do hotelu na posiłek i nocleg.

Dzień 6     Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę powrotną. Najpierw jednak Biebrzański Park Narodowy słynący z bagien, rozlewisk, łosi oraz ptaków. Spacer z przewodnikiem po bagiennych groblach . Dalej  mały spacer po Łomży, główny rynek z ławeczką Hanny Bielickiej. Wyjazd do Poznania, przyjazd w godzinach wieczornych.

UBEZPIECZENIE   W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW do 10.000 zł  w TU Europa  .  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

INFORMACJE DODATKOWE  Wstępy wraz z rejsami – ok.200  zł płatne dodatkowo

Minimalna liczba uczestników : 30 osób

CENA  1380,00 zł

Cena    –  zawiera :  koszty transportu, koszty 5 noclegów ( pokoje 2-osobowe z łazienkami), koszty wyżywienia ( 5 śniadań, 5 obiadokolacji),  opieka pilota, lokalni przewodnicy

ORGANIZATOR AKADEMIA PODRÓŻY WOJAŻER

 Skąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.