Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

TRASA KRÓLEWSKA Z GŁOGOWEM 19.09.2020TRASA KRÓLEWSKA Z GŁOGOWEM

Tym razem zaprosimy Państwa na południe Wielkopolski w miejsca  poniekąd lub bezpośrednio związane z bytnością naszych władców. To historia, a współcześnie miejsca te mają też sporo do zaoferowania. Zakończenie trasy na Dolnym Śląsku w jednym z najstarszych polskich grodów.

Termin:   19.09.2020

Wyjazd Plac Mickiewicza godz. 7.00

Na trasie : Bonikowo k/Kościana, Leszno, Rydzyna, Wschowa, Głogów

Przedpołudnie    Punkt pierwszy to Bonikowo k/Kościana, dawna wieś królewska z pięknym drewnianym kościołem św. Mikołaja, który kryty jest gontem z XVIII w.

Dalej Leszno – miasto królewskie S. Leszczyńskiego, azyl dla Braci Czeskich i J.A. Komeńskiego oraz wspaniały zamek barokowy w Rydzynie z ogrodami, będący rezydencją rodową króla Stanisława. Zwiedzanie z przewodnikiem. Na zabytkowym rynku w Rydzynie czas wolny i mały posiłek.

Popołudnie    Po południu Wschowa, gdzie Kazimierz Wielki brał ślub, a król August Mocny nadał tytuł Łowczyni Wschowskiej Zofii Gorzeńskiej, uwieńczonej na pomniku Diany.

Ostatni punkt programu to Głogów - słowiański gród podbity przez Mieszka I . Zwiedzanie Ostrowa Tumskiego z kolegiatą będącą jedną z najstarszych świątyń śląska, związaną z dziejami kolejnych naszych władców. Głogów dziś to także Most Tolerancji…dlaczego ? Dowiemy się na miejscu.

Powrót do Poznania w godzinach wieczornych.

Informacje dodatkowe    Obiad dodatkowo płatny. / 20-25 zł /

Uwaga : kolejność zwiedzania może ulec przesunięciu.

Minimalna liczba uczestników: 30.

Cena  110 zł/ Karta 60 plus 100 zł  Obejmuje przejazd autokarem, pilota, przewodników lokalnych, wstęp do muzeum, ubezpieczenie NNW w ERV.

Wyjazd organizowany wspólnie z Akademią Podróży WOJAŻERSkąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.