Strona główna     >     Wycieczki    >    Wycieczki

TRZY KRAJE - JEDNA PODRÓŻ!!! BRUKSELA - LUKSEMBURG - STRASBURG 30.04 - 05.05.2020To trasa, której osią są 3 wyjątkowe miasta z instytucjami unijnymi. Jako członkowie UE powinniśmy je poznać. Przy okazji w programie pojawiają się takie perełki jak Waterloo, Leuven, Metz czy Nancy.

A wszystko w bardzo miłej oprawie przyrody i z fascynującą historią w tle. Wiele miejsc i obiektów z listy UNESCO.

TRZY KRAJE - JEDNA PODRÓŻ!!! BRUKSELA - LUKSEMBURG - STRASBURG

Dzień 1   Wyjazd Plac Mickiewicza godz.6.00. Przejazd tranzytowy autokarem pod Brukselę z postojami na terenie Niemiec. Zakwaterowanie.

Dzień 2   Całodzienne zwiedzanie Brukseli : z najpiękniejszym rynkiem w Europie czyli tzw. Dolne Miasto, a tam ratusz i bogato zdobione domy cechowe, Manneken Pis, Galeria Królewska i Katedra św. Michała. Popołudniu Pałac Królewski i Pałac Sprawiedliwości czyli tzw. Górne Miasto,

także park 50-lecia i dzielnica unijna z Parlamentem Europejskim.W drodze powrotnej do hotelu miasto najstarszego uniwersytetu w Leuven ze wspaniałym ratuszem z XV w.

Dzień 3   Po wykwaterowaniu przejazd do Waterloo, gdzie w 1815 miała miejsce ostatnia bitwa Napoleona, dziś znajduje się tu muzeum, kopiec ze statuą lwa oraz panorama pola bitwy.

Dalej jedziemy do stolicy Wielkiego Księstwa Luksemburga, która ze względu na swoje położenie gwarantuje niesamowite widoki, a ponadto jest zadbana, bezpieczna i luksusowa. Kamieniczki na starówce pochodzą  z XVII-XIX wieku, wrażenie robią fortyfikacje, katedra Notre Dame i tzw. Chemin de la Corniche reklamowany jako najpiękniejszy „balkon” Europy oraz duma mieszkańców czyli Pałac Wielkich Książąt. Na zakończenie przejazd przez dzielnicę instytucji unijnych. Dojazd na nocleg i obiadokolację w Metz – to obecna stolica Lotaryngii.

Dzień 4   Zwiedzamy Metz  - 3 tysiące lat historii, miasto Roberta Schumana, a na Starówce gotycka katedra św. Szczepana będąca drugi pod względem długości kościół Francji, dzięki jasnej elewacji i ogromnej liczbie witraży nazywana jest Bożą latarnią. Współczesne Centrum Pompidou to budynek o wyjątkowej bryle architektonicznej ze zbiorami sztuki współczesnej. Popołudniu Nancy z majestatycznym placem Stanisława Leszczyńskiego i wieloma imponującymi budowlami w stylu baroku, w tym gmach opery, ratusz, Łuk Triumfalny i inne. Powrót do hotelu.

Dzień 5   Przejazd  do stolicy Alzacji Strasburga, a tam na placu katedralnym, maison Kammerzell i  słynna gotycka katedra Notre Dame dalej plac Gutenberga, plac Kleber, Palais Rohan, kościół św. Tomasza oraz urokliwa dzielnica La Petite France z domami z muru pruskiego. Wieczorem kolacja na starówce dojazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 6   Po krótkim objeździe dzielnicy europejskiej, gdzie znajduje się między innymi Parlament Europejski oraz siedziba Rada Europy wyruszamy w drogę powrotną do Poznania.

UBEZPIECZENIE

W cenie wycieczki ubezpieczenie NNW - 3000 euro i KL  15.000 euro  w TU Europa – pakiet podstawowy obejmujący choroby przewlekłe.  Dodatkowo w biurze istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia np. od kosztów rezygnacji z podróży (koszt 3% ceny wycieczki ).

INFORMACJE DODATKOWE

Wstępy, system tour-guide, opłaty lokalne dodatkowo płatne plus 50 euro

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Minimalna liczba uczestników: 30

CENA ZAWIERA:   przejazd autokarem 3 hotele w dobrym standardzie, pokoje 2-osobowe z łazienkami, 5 śniadań, 4 obiadokolacje, pilota/przewodnika.

Wyjazd organizowany wspólnie z Akademią Podróży WOJAŻERSkąd jesteśmy
linia

Biuro Usług Turystycznych SIMON Sp. z o.o.
Osiedle Kosmonautów 10, 61-627 Poznań
NIP: 972-10-35-418 REGON: 630322760 KRS: 0000099537
Dane kontaktowe
Skontaktuj się z nami, a my znajdziemy dla Ciebie fantastyczną przygodę.

SimonTelefony komórkowe
Telefony stacjonarne
Adres e-mail
Rezerwuj wycieczkę


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Więcej informacji Polityka prywatności.